برای یک ساختمان 4 طبقه چه پمپ آبی مناسب است


راهنمای خرید پمپ آب برای فضای شما

در این مطلب قصد داریم تا سوالاتی که شما برای پمپ آب های مناسب خانه های 3 طبقه 4 طبقه دارید را پاسخ بدهیم. در همین ابتدا ، اگر برای خرید پمگ آب مناسب ساختمان و سایر مکان ها به راهنمایی نیاز دارید می توانید با گروه آبینه در تماس باشید تا بهترین راهنمایی را داشته باشید. با ما همراه باشید تا به بررسی و به راهنمایی های لازم بپردازید.

اگر می خواهید پمپ آبی خریداری نمایید که به طور موثر کار کند، اندازه مناسب پمپ بسیار مهم است. برای تعیین پمپ مناسب برای خانه شما، دو عامل باید در نظر گرفته شود:

 1. میزان جریان پمپ مورد نیاز است
 2. فشار مورد نیاز

نرخ جریان

دانستن سرعت جریان سیستم شما ضروری است. نرخ جریان میزان مایعی است که می توانید در یک زمان معین انتقال دهید.

دانستن دبی پمپ به شما کمک می کند تا دو چیز را تعیین کنید:

من. یک سیستم موجود چقدر کارآمد است و آیا در سطوح بهینه عمل می کند یا خیر.

این به شما کمک می کند تا تنظیمات دقیقی را که برای حمل و نقل در حجم مورد نیاز خود نیاز دارید تعیین کنید.

محاسبه مقدار آب مورد نیاز

شیرهای مختلف سرعت جریان متفاوتی دارند. نرخ های استاندارد شامل 6 لیتر در دقیقه برای هر توالت، 10 لیتر در دقیقه برای هر دوش، 15 لیتر در دقیقه برای هر شیر آشپزخانه، و غیره است. .

اگر دوش و شیر آشپزخانه به طور همزمان مورد استفاده قرار می گیرند، به یک پمپ خانگی با حداکثر دبی 25 لیتر در دقیقه نیاز خواهید داشت (دوش با سرعت 10 لیتر در دقیقه و شیر با سرعت 15 لیتر در دقیقه، در مجموع 25 لیتر در دقیقه می دهد).

برای خانه‌های کوچک تا متوسط، ممکن است تا ۳ شیر آب (توالت، دوش، و مثلاً شیر آشپزخانه) استفاده شود. یک پمپ خانگی توصیه شده با حداکثر دبی حدود 35 لیتر در دقیقه (حمام با سرعت 6 لیتر در دقیقه، دوش با سرعت 10 لیتر در دقیقه و شیر با سرعت 15 لیتر در دقیقه) برای نیازهای پمپ خانگی عالی خواهد بود.

خانه‌هایی با اندازه متوسط ​​با وسایل مدرن می‌توانند تا 4 ترکیب شیر مختلف را برای توصیه یک پمپ خانگی 50LPM داشته باشند.

خانه‌های بزرگ‌تر با بیش از یک حمام باید حداکثر 6 ترکیب شیر مختلف را داشته باشند، بنابراین یک پمپ خانگی تا 70LPM مناسب خواهد بود.

خانه‌های بزرگ و خانواده‌هایی که به 7 شیر آب و امکان آبیاری/آبیاری بیرونی نیاز دارند، باید به پمپ خانگی با درجه‌بندی 90 LPM و بالاتر نگاه کنند.

پس از تعیین میزان جریان مورد نیاز، مورد بعدی در لیست فشار مورد نیاز خواهد بود.

محاسبه میزان فشار مورد نیاز

گروه آبینه ، فشار کاری 300kpa یا 42 psi را توصیه می کنیم. در اینجا فشار شما با جریان مورد نیاز همراه خواهد بود. به طور کلی، همیشه تا 10٪ به فشار مورد نیاز اضافه کنید. با این حال، اگر لوله های کوچکتری دارید یا مخزن شما فاصله زیادی با خانه دارید، به فشار بیشتری نیاز خواهید داشت.

به طور معمول، یک پمپ خانگی تا 300 کیلوپاسکال برای اکثر ساختمان های یک طبقه کافی است. با این حال، برای ساختمان های چند طبقه و لوله های بلندتر، فشار مورد نیاز ممکن است تا 500 کیلو پاسکال باشد.

انواع پمپ های خانگی

در Pumphouse، ما انتخاب های مختلفی از پمپ های خانگی Grundfos را داریم که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. در زیر ما محبوب‌ترین‌ها را با توضیح مختصری فهرست کرده‌ایم تا به شما در انتخاب پمپ مناسب برای نیازهای فعلی خود کمک کنید.

1. جت پمپ

 • خود پر کردن
 • ایده آل برای کاربردهای مکش طولانی و پیچیده
 • هوا را بهتر از سایر انواع پمپ های خانگی اداره کنید.

نقطه ضعف پمپ خانگی جت راندمان پایین آن است.

2.  پمپ های خانگی چند مرحله ای

 • فشار و جریان عالی را برای کاربردهای خانگی فراهم می کند
 • کاملا کارآمد.
 • ایده آل برای خانه های متوسط ​​تا بزرگ و لوله کشی طولانی.

3. پمپ های سرعت متغیر

 • آخرین تکنولوژی
 • موتور با سرعت متغیر
 • کارآمدترین و کم مصرف ترین پمپ
 • فقط با سرعت مورد نیاز کار می کند و در هزینه برق صرفه جویی می کند.

4.  پمپ های خانگی شناور

پمپ‌های خانگی شناور می‌توانند در داخل سوراخ یا در مخزن باشند. آنها در ایجاد فشار برای پمپاژ مستقیم قبل از پمپاژ در اطراف خانه خوب هستند.

کنترل کننده پمپ خانگی

برای کنترل پمپ خانگی خود، ما یک کنترل کننده فشار خودکار را برای ایجاد فشار ثابت و محافظت در برابر خشک شدن توصیه می کنیم. این عملکرد خودکار به کاهش هزینه های انرژی و همچنین نیمه عمر کنترل کننده کمک می کند.

از طرف دیگر، می توانید از ترکیب سوئیچ فشار و مخزن استفاده کنید که همیشه با هم کار می کنند تا سیستم فشار خودکار را فراهم کنند. با این حال، تا زمانی که آب از مخزن فشار تخلیه نشود، پمپ به طور مکرر با مخزن نصب شده روی پمپ یا در کنار آن روشن نمی شود. بنابراین با نصب یک مخزن فشار، آب مخزن تحت فشار ابتدا قبل از شروع به کار پمپ برای پر کردن مجدد مصرف می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *